Ateizm we wszystkich odcieniach

Wyróżnione

Religulous – Wiara czyni czuba?

Religulous (2008) to po trochu luźny dokument, a po trochu komedia. Scenariusz do niego napisał nie kto inny, jak znany komik Bill Maher, który zagrał również główną rolę. W filmie pokazana została podróż, jaką Bill odbył m.in. do Watykanu, Jerozolimy, czy Hyde Parku w Londynie, w celu przeprowadzenia rozmów z przedstawicielami różnych wyznań i sekt. W satyryczny sposób ukazuje on przekonania i sposób myślenia chrześcijan, muzułmanów, czy mormonów.

Jak naprawdę brzmiało 10 przykazań?

Zmienia się moda, upodobania, mentalność... a przykazania? Zaskakujące, jak kiedyś brzmiało 10 przykazań i jak bardzo się zmieniły od czasu ich pierwszego spisania.

Państwo bez stosów? Historia Kazimierza Łyszczyńskiego

Siedemnastowieczna Polska zwana była czasem ze względu na swą tolerancję do innowierców "państwem bez stosów". Gdy wokół szalały wojny religijne, w naszej ojczyźnie panował spokój i wszechobecne poszanowanie odmienności wyznaniowej... a może czas nieco zweryfikować te słowa?

Związki ateistów i wierzących

Miłość jest ślepa. Ponoć nie ogląda się na wygląd, przekonania, kolor skóry, zasobność portfela, wyznanie... a co z jego brakiem? Jak na co dzień radzą sobie pary, gdzie jedna z osób jest wierząca (czasem bardzo) a druga nie?