Ateizm we wszystkich odcieniach

Aktualne petycje

 1. Projekt ustawy “Świecka szkoła” – obywatelska inicjatywa ustawodawcza o zniesieniu finansowania religii z budżetu – tegoroczna inicjatywa starająca się o zaprzestanie finansowania Kościoła z naszego budżetu. Zachęcamy do drukowania kart na podpisy, ich zbierania i przesyłania do organizatorów (Fundacja Industrial “6 dzielnica”, Piotrkowska 102, 90-004 Łódź).

  http://liberte.pl/swiecka-szkola-projekt-ustawy
 2.  

 3. Petycja do prezydenta RP o opodatkowanie Kościoła w Polsce
  Rozpoczęta już dość dawno temu (2011) petycja w sprawie opodatkowania Kościoła. Do tej pory podpisało ją ponad 4.5 tys. osób:

  http://petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6722

   

 4. Petycja do Ministra Zdrowia, Bartosza Aryłkowicza, o sprzeciw wobec zapisów deklaracji wiary łamiących prawa pacjenta
  Petycja wyraża sprzeciw nie tyle wobec prawa do odmówienia eutanazji czy aborcji, co m.in. odmówienia wypisywania antykoncepcji z przyczyn wiary, czy uzależnieniu leczenia od posiadania sakramentu małżeństwa. Zachęcamy do wnikliwego przeczytania.
  Na chwilę obecną podpisana przez ponad 2 tysiące osób, rozpoczęta 29.05.2014:

  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10537

 Sukcesy

 1. Petycja przeciw 2.5 roku więzienia za napisanie na facebook’u, że “bóg nie istnieje”
  Wydawać by się to mogło śmieszne. Gdyby nie było prawdziwe - Alexander Aan z Indonezji został skazany na 2.5 roku więzienia za wpis o tym, że boga nie ma. Petycja do prezydenta Indonezji o jego uwolnienie.Petycja zebrała 2.856 podpisów i przyczyniła się do uwolnienia Alexandra z więzienia 27 stycznia 2014 roku.W jego imieniu Dziękujemy :)

  http://www.change.org/en-GB/petitions/dr-h-susilo-bambang-yudhoyono-release-of-an-atheist-sentenced-to-two-and-a-half-years-in-prison

Uwaga! Wiesz o innych petycjach związanych z tematyką ateizmu? Napisz do nas: redakcja@ateisci.org